Kursy Filmoteki Szkolnej programu edukacyjnego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej mają na celu upowszechnianie edukacji filmowej oraz wskazanie możliwości wykorzystania filmu jako narzędzia dydaktycznego w procesie nauczania. Zostały przygotowane z myślą o nauczycielach, uczniach, edukatorach filmowych oraz wszystkich osobach zainteresowanych rozwijaniem swoich filmowych kompetencji. | |
Wprowadzenie do powszechnego obiegu Programu Edukacji Audiowizualnej i Medialnej wykorzystującego dostępne w Polsce zasoby i tradycje analityczne, najnowocześniejsze technologie multimedialne i e-learningowe, spełniającego kryteria Otwartych Zasobów Edukacyjnych oraz uznającego status uczestnika mediów jako kreatywnego podmiotu procesu interaktywnej edukacji jest istotnym celem na polskim rynku edukacyjnym w latach 2012-2022. Realizacja celu doprowadzi do zmiany reguł panujących na tym rynku, do wzrostu efektywności zdobywania wiedzy i umiejętności, a także do zmiany zachowań w sieci i innych mediach oraz zmiany zasad komunikacji społecznej w Polsce i komunikacji Polaków ze światem zewnętrznym. Więcej informacji na stronie www.come.uw.edu.pl/peam |
Uwaga: Klucz dostępu do kursu podany jest w opisie każdego z kursów. Aby go odczytać należy kliknąć ikonkę "i" przy tytule kursu.
Kurs ten skierowany jest do młodzieży interesującej się dziennikarstwem, realizującej własne materiały filmowe (relacje z wydarzeń szkolnych, festiwali filmowych itd.), nauczycieli planujących rozpoczęcie takiej pracy ze swoimi uczniami oraz wszystkich zainteresowanych. Efektem odbycia kursu będzie podstawowe przygotowanie początkujących dziennikarzy do pracy z kamerą i mikrofonem, przez co poprawi się jakości realizowanych przez nich materiałów. Użytkownicy dowiedzą się między innymi: jak wygląda praca redakcji newsowej, jak napisać dobry tekst, w jaki sposób poprawnie nagrać dźwięk i obraz oraz jak dobrze wypaść przed kamerą. Kolejne moduły kursu zostały opatrzone odpowiednimi przykładami graficznymi lub wideo, quizami oraz ćwiczeniami do samodzielnego wykonania.
Aby wziąć udział w kursie, należy mieć konto na platformie (można je założyć pod tym linkiem). Po zalogowaniu się należy podać kod dostępu: "reportaz" (małymi literami bez polskich znaków).